szerda , 2018. november 14.
Legfrissebb hírünk:
2 óra 2 percen belül a maratoni csúcs!

A kenyai Eliud Kipchoge hatalmas világcsúcsot futott a Berlin Maratonon, ő az első ember, aki hivatalos versenyen 2 óra 2 perc alá került. Dennis Kimetto 2014-es világrekordján (2:02:57) több mint egy percet javított. 2 óra 1 perc 40 másodperc az új rekordidő.

Az olimpiai címvédő Kipchoge már tavaly is megpróbálkozott a világcsúccsal Berlinben, de akkor a körülmények távol voltak az optimálistól, az esős időben nem volt valós esélye, és a várt nagy verseny is elmaradt Kenenisa Bekelével és Wilsong Kipsanggal.

Az idei Berlin Maraton körül most nem volt akkora hírverés, de a világ leggyorsabb pályáján mindig lehet számolni azzal, hogy megdőlnek a rekordok. Kipchoge érdekes módon nem a világcsúcsot, hanem egyéni legjobbjának megjavítását tűzte ki célul, ami csak 8 másodperccel gyengébb a világrekordnál.